-----------------------------

نرم افزار معدن, زمین شناسی, آموزش زبان انگلیسی, نرم افزارهای کاربردی راههای مقابله با هکرها و آلودگیهای امنیتی 3 - دانلود و معرفی نرم افزار های معدنی
 

دانلود و معرفی نرم افزار های معدنی

نرم افزار معدن, زمین شناسی, آموزش زبان انگلیسی, نرم افزارهای کاربردی

راههای مقابله با هکرها و آلودگیهای امنیتی 3
ساعت ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ اردیبهشت ۱۳٩٠  

رعايت ساير اصول ايمنی برای سيستم عامل ويندوز

I : نشان دادن پسوند فايلھا

سيستم عامل ويندوز پسوند فايلھا را مخفی نگاه می دارد. بعنوان مثال اگر شما درمايکروسافت آفيس نامه ای را تايپ کرده ايد و نام فايل را "letter"  گذاشته ايد اين فايل را با نام "letter" در پوشه ای که قرار دارد خواھيد ديد. حال اگر شخص ھکر پس از دسترسی به کامپيوتر شما برنامه ای جاسوسی در آن قرار داده باشد و بخواھد که شما از اجرا و نصب آن آگاھی نداشته باشيد از عدم نشان دادن پسوند فايلھا استفاده خواھد کرد. فقط کافی است که فايل letter.doc را حذف کرده و ويروس مورد نظر را با اين اسم letter.doc.exe در کامپيوتر شما قرار دھد. اين فايل سپس به صورت letter.doc نشان داده خواھد شد و بدين ترتيب شما فکر خواھيد کرد که اين فايل مورد نظر شماست. زمانی که قصد اجرای اين فايل را داشته باشيد ويروس مورد نظر بدون اطلاع شما نصب خواھد شد. برای جلوگيری از نصب برنامه ھای جاسوسی با استفاده از اين روش پيشنھاد می کنيم که ويندوز را طوری تنظيم کنيد تا پسوند فايلھا را نشان دھد.

برای انجام اينکاريکی از فولدرھای خود را باز کنيد. سپس از منوی بالايی روی “Tools” کليک کنيد و گزينه Folder Options را انتخاب کنيد. سپس روی “View” کليک کنيد. در اينجا به قسمت “Hidden files and folders” برويد و گزينه “Show hidden files and folders” را انتخاب کرده و سپس روی OK کليک کنيد.

II :  محدود کردن دسترسی

اجازه شريک نشدن فايل ھا از مھمترين عوامل  بالابردن امنيت است. اگر چند نفر از کامپيوتر شما با نامھای کاربری متفاوت استفاده می کنند لازم است که فولدرھای خود را از معرض ديد کاربران ديگر دور نگاه داريد. در اينصورت اگر نام و پسورد يوزرھای ديگر ھک بشود فولدرھای شما که حاوی فايلھای متعلق به شما می باشد قابل دسترسی برای ھکر نخواھد بود.

برای انجام اينکارروی فولدر مورد نظر راست کليک کنيد وگزينه Properties را انتخاب کنيد. سپس روی گزينه “Sharing” کليک کنيد و Make this folder private را تيک بزنيد. و سپس روی دکمه OK کليک کنيد. تصوير مقابل را با بدين منظور مشاھده کنيد

III : غير فعال کردن دسترسی از راه دور

برای جلوگيری از دسترسی ديگران به کامپيوتر شما از راه دور لازم است که سرويس   Remote Assistance  را غير فعال کنيد. برای انجام اينکار روی منوی Start کليک کنيد و سپس روی  My Computer راست کليک کنيد و  سپس گزینه Properties را انتخاب کنيد. در اينجا روی گزينه Remote  کليک کنيد و اين گزينه ھای Remote Assistance و Remote Desktop را غير فعال کنيد. تصوير مقابل را با بدين منظور مشاھده کنيد.

 

IV: غير فعال کردن NetBIOS

ممكن است فايلھای شما در كل اينترنت به اشتراك گذاشته شوند. ھمچنين نام کاربری و کامپيوتر

شما براي ديگران قابل از طريق اينترنت قابل مشاھده باشد. برای جلوگيری از به اشتراک گذاشتن فايلھای شخصی شما در اينترنت لازم است که NetBIOS  را غير فعال کنيد. در ابتدا ويندوز اكسپلورر را باز كنيد و روی My Network places راست كليك كنيد. سپس Properties را انتخاب كنيد و روی Local Area Network راست كليك كنيد. Properties را انتخاب كنيد و Internet protocol TCP/IP را انتخاب كنيد.

 

در ادامه روی Properties كليك كنيد و گزينه Advanced را انتخاب کنيد.

سپس وارد قسمت WINS شويد و Disable NetBIOS over TCP/IP را انتخاب كنيد و OK را كليك كنيد.

برای ثبت تغييرات بايد کامپيوتر خود را Restart كنيد.

V : از کار انداختن System Restore

ھمانطور که می دانيد فايلھايی که پسوند ھای سيستمی مثل exe ،dll و غيره داشته باشند ، پس از پاک کردن يا اعمال تغييرات در System Restore ذخيره می شوند و اين مسئله زمانی خطر ساز می شود که يک فايل ويروسی را به صورت دستی يا به کمک برنامه ھای ضد ويروس يا ضد Spyware حذف کرده ايد. در واقع ويندوز اين فايلھا را در جايی ديگر حفظ کرده است و ھمچنان ويروس به فعاليت خود ادامه می دھد.

برای از کار انداختن System Restore اين مراحل را انجام دھيد. در ابتدا به Control Panel برويد و روی System کليک کنيد. سپس روی System Restore کليک کنيد و گزينه Turn off System Restore on All Drive را انتخاب کنيد.

IV : گرفتن منظم وصله ھای امنيتی Patches

با گذر زمان اشکالات جديد در نرم افزارھای مختلف شناسايی می شوند که امکان سوءاستفاده را برای ھکرھا بوجود می آورند. پس از شناسايی ھر اشکالی شرکت توليد کننده محصول اقدام به نوشتن وصله ھای مناسب برای افزايش امنيت و از بين بردن راه ھای نفوذ به سيستم می کنند. اين وصله ھا بر روی سايت ھای وب شرکت ھا عرضه می شود و کاربران بايد برای تامين امنيت سيستم خود ھمواره آخرين نسخه ھای وصله ھا را گرفته و بر روی سيستم خود نصب کنند. می توانيد ويندوز خود را طوری تنظيم کنيد که بطور اتوماتيک جديدترين وصله ھای امنيتی را نصب کند.

برای انجام اينکار روی منوی Start کليک کنيد و سپس روی My Computer راست کليک کنيد و سپس گزينه  Properties را انتخاب کنيد. در اينجا روی گزينه Automatic Updates کليک کنيد و گزينه (Automatic (recommended را فعال کنيد. تصوير زير را با بدين منظور مشاھده کنيد:

 

V :

از باز کردن فايلھايی با پسوندھای exe/com/bat جدا خودداری کنيد.

VI : قطع اتصال به اينترنت در مواقع عدم استفاده

به خاطر داشته باشيد که بزرگ راه ديجيتال يک مسير دوطرفه است و اطلاعات ارسال و دريافت می شوند. قطع اتصال کامپيوتر به اينترنت در شرايطی که نيازی به آن نيست احتمال اينکه کسی به دستگاه شما دسترسی داشته باشد را از بين می برد. اين موارد در نزد کاربران خانگی و افرادی که تلفنی به کامپيوتر متصل می شوند به دليل محاسبه ھزينه اتصال کمتر اتفاق می افتد اما در ادارات و ارگانھا و مکانی ھايی که دايم می توانند به اينترنت متصل باشند ديده می شوند بدون ھيچ کارايی به اينترنت متصل می مانند.

VII : ھرگز اسم کامپيوتر(Computer Name) خود را واقعی ندھيد .

 ھکرھا می توانند اسم کامپيوتر شما و در نتيجه اسم شما را بيابند و برای جلوگيری از اين کار يک اسم مستعار برای خود انتخاب کنيد . ھمچنين از وارد کردن اسم و مشخصات واقعی خود در برنامه ھايی مثل Photoshop و غيره که در زمان نصب از شما اسم و مشخصات می خواھند نيز خودداری کنيد.

 


کلمات کلیدی:
 
 
 
 

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

6,800 تومان

> نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی بانک‏،شهرداری،شرکت نفت و ... با پاسخنامه

5,000 تومان

> قلم قاری قرآن

75,000 تومان

> بلدرچین

5,000 تومان

> آموزش صوتي مكالمات تركي

5,000 تومان

> مجموعه عظیم آموزش بازاریابی و ایمیل مارکتینگ

10,000 تومان

> مترجم زبان كودكان

10,000 تومان

> پک 80 گیگ سمپل و لوپ آهنگسازی

50,000 تومان

> آموزش نگهداري آکواريوم

2,900 تومان

> آموزش رزمي موي تاي( اورجينال)

4,500 تومان

> آموزش تجوید و نغمات و دستگاه هاي قرآني

4,500 تومان

> مجموعه كامل «تكنولوژي فكر»

8,900 تومان

> بسته تندرستی1- آموزش طب سنتی و طب اسلامی

25,000 تومان

> آموزش نرم افزار حسابداری رافع7-اوريجينال

18,000 تومان

> آشنایی با ۴۰۰ خط تولید

16,000 تومان

> معجزه اي در افزايش قد اورجينال

6,000 تومان

> آموزش شارژ پرينتر

7,500 تومان

> آموزش زبان با مجموعه BBC

22,000 تومان

> آموزش کلیه نرم افزار های کمپانی ادوبی ورژن CS4

18,000 تومان

> آموزش دفاع شخصي در 3 DVD

6,000 تومان

> راهنمای پذیرش تحصیلی وتحصیل در هندوستان+رزومه

12,000 تومان

> آموزش حرفه طراحي و ساخت بنر تبليغاتي ويژه اينترنت

6,500 تومان

> خود آموز مکالمات ترکی آذربایجانی

8,000 تومان

> آموزش كاشت و توليد گوجه فرنگي

2,900 تومان

> اسرار قدرت فکر

6,000 تومان

> آموزش کامل تاسیس یک آتلیه عکاسی و عکاسی در آن

3,500 تومان

> مجموعه کامل آموزش لاغری و تناسب اندام

8,000 تومان

> پروژه کارافرینی صنایع فولاد

14,000 تومان

> پروژه کارآفرینی و راه اندازی خط تولید مفتول و سیم از طریق کشش

15,000 تومان

> پکیج خود اشتغالی و کار در منزل و 60 شغل پر در آمد

8,000 تومان

> فيلم آموزشي کامل نرم افزار تري دي مكس 3D MAX اورجينال

20,000 تومان

> معجزه ذهن برای رسیدن به وزن ایده آل

8,500 تومان