-----------------------------

نرم افزار معدن, زمین شناسی, آموزش زبان انگلیسی, نرم افزارهای کاربردی دانلود و معرفی نرم افزار های معدنی
 

دانلود و معرفی نرم افزار های معدنی

نرم افزار معدن, زمین شناسی, آموزش زبان انگلیسی, نرم افزارهای کاربردی

فرهنگ لغات استخراج و اکتشاف
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۸ مهر ۱۳۸٩  

1- واژه ها و اصطلاحات اکتشاف به صورت pdf به زبان فارسی جهت دانلود :

2- واژه ها و اصطلاحات استخراج به صورت pdf به زبان فارسی جهت دانلود :

3- واژه ها و اصطلاحات مهندسی معدن و کانی شناسی و اصطلاحات مربوطه به صورت pdf و به زبان انگلیسی جهت دانلود :

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

معرفی دیکشنری Babylon

به وسيله Babylon کاربر به سرعت مي تواند Email ها، صفحات اينترنتي، اسناد، پيام هاي فوري و ... را ترجمه کند. براي ترجمه متن يا کلمه مورد نظر کافيست فقط يکبار بر روي آن کليک کرده تا پنجره کوچک محاوره اي Babylon ظاهر شده و نتايج و معني آن را به شما بدهد. اين نرم افزار براي تشخيص کلمات در محيط هاي غير متني (مانند اسناد PDF) از روش تشخيص نوري نويسه ها يا OCR استفاده مي کند.
Babylon همچنين داراي فرهنگ لغت هايي به زبان هاي مختلف (از جمله فارسي) مي باشد، که اين فرهنگ لغت ها پس از نصب برنامه اصلي قابليت اضافه شدن به آنرا دارا مي باشند.

دانلود نرم افزار Babylon_v8.0.6_r5 همراه با License آن :

 

 

چند فرهنگ لغت از این نرم افزار که به رشته معدن مربوط میشود جهت دانلود :

واژه نامه علوم زمین (Geology Science Dictionary)

Drilling__exit_Abbreviations_Ver._3.0

Mineralogy_Database


کلمات کلیدی:
NPV Scheduler
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٩  

NPV Scheduler نرم افزاری جهت تأیین محدوده ‌نهايي معدن

نرم‌افزار ويژه بهينه‌سازي پوسته حفاري‌ها و بهينه‌سازي پروژه‌هاي معدنی

استفاده از روش‌هاي كامپيوتري براي طراحي محدوده‌ نهايي معادن روباز با ساختن يك مدل بلوكي از كانساز شروع مي‌شود. سپس با استفاده از روش‌‌هاي مختلف زمين آماري و يا روش عكس فاصله، عيار كانه يا كانه‌هاي هر بلوك تخمين زده مي‌شود، با استفاده از مدل‌بلوكي زمين شناسي و با در نظر گرفتن هزينه‌ها و در‌آمد، ارزش هر بلوك محاسبه مي‌گردد. در نهايت با توجه به مدل بلوكي اقتصادي حاصل از اين مراحل، اطلاعات ورودي همه روش‌هاي طراحي كامپيوتري تكميل مي‌شود.

 

 

دانلود نسخه 3.4 از این نرم افزار :


کلمات کلیدی:
EZSLIDE
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز جمعه ٢۳ مهر ۱۳۸٩  

نرم‌افزار تحليل لغزش شيب‌هاي سنگي

 

دانلود نسخه 2.8 ازاین نرم افزار :


کلمات کلیدی:
VOXLER
ساعت ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٢۳ مهر ۱۳۸٩  

نرم افزار نمايش سه بعدي اطلاعات

با voxler اطلاعات خود را به صورت سریع و قدرتمندی به تصاویر سه بعدی تبدیل کنید.بوسیله این نرم افزار میتوانید به روشهای آسان داده های خود را به تصاویر خیره کننده جهت دستیابی به ارتباط بین آنها تبدیل کنید.

این نرم افزار قدرتمند و در عین حال ساده به شما امکانات بسیاری از جمله فرمتها و رنگهای مختلف میدهد.همچنین میتوانید ازمدلهای سه بعدی خود دراین برنامه فایلهای ویدئویی متحرک وارد کرده و امکانات بسیاری نیز دررابطه با وارد کردن تصاویر و داده ها به شما میدهد.

 

دانلود نسخه 1.1.17.16 ازاین نرم افزار :

 

 

سایت اختصاصی نرم افزار


کلمات کلیدی:
ERUPT
ساعت ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ روز جمعه ٢۳ مهر ۱۳۸٩  

ERUPT یک برنامه گرافیکی است که انواع فوران های آتشفشانی را شبیه سازی میکند.ازجمله :

استرومبولی :
فوران های انفجاری ملایم (فومرول) با انواع ماگماهای متنوع و بمب های گداخته ، مخروط های خاکستر و مخروط های کم ارتفاع پرشیب که خاکستر و لاپیلی تولید می کنند همراه هستند.

پلین و ولکانین :
آتشفشان های مخروطی شکل با فوران های شدید و مخرب که همراه با جریان های گرم بلوک ها و خاکستر، بهمن های سوزان و ماگمای ویسکوز غنی از سیلیس و گاز می باشند.

هل هاوایی ،مربوط به هاوایی:
آتشفشانهای با شیب های ملایم که فوران های غیر انفجاری دارند، ماگمای بازیک با سیلیس پایین، جریان های گدازه ای، لوله های گدازه ای و مخروط های کم ارتفاع پرشیب محصول اینگونه فعالیت های آتشفشانی است.

گدازه :
ماگمایی که به سطح می رسد (سنگ مایعی که از آتشفشان خارج می شود) و روی سطح زمین بیرون می ریزد.به مواد مشابهی که در اثر سرد شدن جامد شده اند هم اطلاق می شود.لاوا معمولا سریع حرکت نمی کند ، اما می تواند منجر به خسارات زیادی از جمله آتش سوزی شود.

انتشار دودخان : 
گازهای دما پایینی همانند سولفور، هالوژنها، بخار آب و دی اکسید کربن هستند که از آتشفشان اصلی و محدوده های ژیوترمال خارج می شوند

کالدرا :
فرورفتگی بزرگی که عمدتا از فروریختن یا پرتاب قله یک کوه آتشفشان حاصل می شود.
فرورفتگی آتشفشانی است که حداقل یک مایل قطر دارد. اینگونه فرورفتگیها عموما در اثر فرونشینی آتشفشانها بوجود می آیند.

فوران
بیرون ریختن مواد آتشفشانی(گدازه، مواد آذرآوری و گازهای آتشفشانی) بر روی سطح زمین. چه از یک مجرای مرکزی یا از یک شکاف یا گروهی از شکاف ها . مقایسه شود با : فوران مرکزی، فوران شکافه ای

دانلود این نرم افزار:


Convert
ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٩  

Convert یک نرم افزار رایگان و آسان جهت تبدیل واحدها میباشد. که بسیاری از واحدها را از جمله : فاصله ، دما ، حجم ، زمان ، سرعت ، جرم ، نیرو ، چگالی ، فشار ، انرژی و بسیاری دیگر ... به یکدیگر تبدیل میکند.و همچنین توانایی ایجاد واحدهای سفارشی را نیز دارد.

 

 

دانلود این نرم افزار :


آموزش نرم افزارهای معدنی
ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٩  

 


Coordinate calculator
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٩  

نرم افزاري براي تبديل واحدهاي مختصاتي

نقشه های مختلف دارای سیستم های مختصات مختلف هستند و ممکن است هر فردی بسته به نیاز خود و یا کاری که میخواهد روی نقشه انجام دهد ممکن است بخواهد این سیستم های مختصات را به یکدیگر تبدیل کند. نرم افزاری که در این پست قرار داده شده ٬ می تواند تقریبا تمامی این سیستم ها را به یکدیگر تبدیل کند. این نرم افزار در عین سادگی ٬ بسیار کاربردی است و به قطعیت می توان گفت که هرکسی که با نقشه ها سر و کار دارد روزی به این نرم افزار احتیاج پیدا خواهد کرد.

 

دانلود این نرم افزار :


کلمات کلیدی:
شاخص طبقه بندی سقف معدن (CMRR)
ساعت ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۱ مهر ۱۳۸٩  

نرم افزاری جهت تخمین مقاومت نسبی ذاتی سقف معدن زغالسنگ می باشد.
شاخص طبقه بندی سقف معدن، سیستم طبقه بندی سقف بوده که برای اولین بار در سال 1994 به جامعه معدنی دنیا معرفی گردید.

این شاخص نیاز طولانی مدت معدنکاران برای توصیف کمی سنگ های ذغالی بصورت یک مفدار که بتوان برای فرایندهای طراحی معدنکاری استفاده کرد را برآورده ساخت. ترکیب، گسترش و ویژگی های سنگ های تشکیل دهنده سقف معادن زغال می توانند بسیار زیاد و یک دفعه تغییر داشته باشد. این امر به گستره ای وسیع از خواص سنگ منجر می شود که می تواند بر امکان شکیل گیری یک سقف پایدار تأثیر گذارد.

شاخص CMRR به منظور ارزیابی خواص سنگ سقف معدن زغالسنگ طراحی شده است و آن ها را به یک عدد از 0 تا 100 تبدیل می کند. این خواص شامل چسبندی و توالی ناپیوستگی ها مانند لغزش، برش ها و درزه ها، مقاومت فشاری تک محوری و حساسیت نسبت به رطوبت می شود. با آزمایشات ساده آزمایشگاهی و سر زمین و مشاهدات می توان CMRR را توسط پرسنل فنی و کارگری با یک حداقل آموزش محاسبه کرد.
می توان CMRR را از مغزه ها نیز محاسبه نمود. این شاخص کاربردهای وسیعی پیدا کرده است.

این کاربردها شامل: استفاده در نرم افزارهای ALPS و ALTS، طراحی زنجیره ای پایه ها برای راهروهای اصلی جبهه کار طولانی هم در آمریکا و هم استرالیا، برآورد میزان مناسب بودن برش ها، انتخاب روف بولت؛ ارزیابی امکان ریزش سقف، ورودی برای مدل های عددی و نگهداری راهروهای خروجی.

 

 

دانلود نسخه 2.0.12 از این نرم افزار :


چگونه روان تر انگلیسی صحبت کنیم
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٠ مهر ۱۳۸٩  

این مجموعه مناسب زبان آموزان سطح intermediate و advanced می‌باشد.این مجموعه طوری طراحی شده که تمام نیاز زبان آموزان را در زمینه‌های کلمات, قواعد دستوری ,تلفظ مکالمه و ... در نظر گرفته است. به تمام زبان آموزان سطوح میانی و پیشرفته این آموزش زبان فوق‌العاده توصیه میشود.

این مجموعه به ۲۰ درس تقسیم شده که شامل مکالمه‌های کوچک است که هر کدام در شرایط خاصی‌ در کار‌های روزانه قرار میدهد، مانند مکالمهٔ تلفنی،ملاقات کاری،بحث در مورد سیاست و ... که هر درس مجموعه کلمات مربوط به خود را دارد.

 

     دانلود فایل pdf و فایلهای صوتی :

 


کلمات کلیدی:
ROCLAB
ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٩  

RocLab نرم افزاری است برای تعیین پارامترهای مقاومتی توده سنگ بر اساس معیار گسیختگی هوک - براون. با این نرم افزار می توانید تخمین مناسبی از خواص توده سنگ بدست آورده و نیز اثرات تغییر خواص توده سنگ را روی سطح گسیختگی مشاهده کنید.

 

دانلود نرم افزار :


کلمات کلیدی:
SLIDE
ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٦ مهر ۱۳۸٩  

این نرم افزار توسط شرکت ROCSCIENCE نوشته شده است و کارآیی آن در تحلیل پایداری شیب های سنگی و خاکی به صورت دو بعدی می باشد. نرم افزار SLIDE جهت این بررسی خصوصیات ژئومکانیکی، ژئومتری منطقه ناپایدار، میزان آب زیرزمینی و ... را در نظر می گیرد و با تحلیل ریاضی بسیار دقیق گزارش کاملی از شریط و پیش بینی شریط ارائه می دهد. در مورد وجود آب زیرزمینی، سطح آب های زیرزمینی، مکانیک خاک و سنگ و تاثیر آنها در شریط پایداری این نرم افزار به صورت تخصصی عمل می کند.

 

دانلودنسخه 5.033 از این نرم افزار :

 


کلمات کلیدی:
Rocscience Unwedge
ساعت ٧:٤٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٦ مهر ۱۳۸٩  

این نرم افزار توسط شرکت ROCSCIENCE تهیه شده است و همانگونه که از نام آن بر می آید مربوط تحلیل پایداری گوه های معدنی در سازه های زیرزمینی می باشد. نرم افزار UNWEDGE توانایی مدل سازی گوه های معدنی و فضای زیرزمینی را به صورت سه بعدی داشته و با محاسبات گوناگون از قبیل وزن، میزان چسبندگی و ... پایداری گوه ها را بررسی می نماید. در ضمن با بررسی شرایط استفاده از Rock Bolt و تاثیر آن، بهترین حالت نصب و تعداد و ... را مشخص می نماید.

در ارزيابى مهندسى از تودة سنگ، نخستين قدم طبقه‌بندى مهندسى سنگ است که بعنوان يک روش ايندکس محسوب مى‌‌شود. ارزيابى بلوک‌هاى مسير حفارى‌هاى زيرزمينى گام مهمتر و اساسى‌ترى است که از جنبه‌هاى اقتصادى و مهندسى قابل توجه مى‌باشد. با ارزيابى بلوک‌هاى مسير تونل دسترسى تالون، گوه‌هاى کليدى در مسير مشخص گرديده‌‌اند که در اين مورد از نرم‌افزار unwedge کمک گرفته شده است. گوه‌هاى کليدى بر اساس تئورى بلوکى گودمن مشخص شدند و اصلاح تيپ پايدارى حاصل از RMR بدين وسيله مدنظر قرار گرفته است.

 

دانلود نسخه 3.005 از نرم افزار :

 


کلمات کلیدی:
SURPAC
ساعت ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ روز جمعه ۱٦ مهر ۱۳۸٩  

نرم افزار سورپک یکی از 3 نرم افزار برتر طراحی معدن و محصول گروه  SURPAC Minex Group می باشد. در حال حاضر از 3 نرم افزار قدرتمند GEMS ، SURPAC و Datamine برای انجام عملیات اکتشاف، طراحی و استخراج معادن استفاده می شود. با توجه به خریداری شدن نرم افزار سورپک توسط شرکت جم کام عملاً دو نرم افزار جیمز و سورپک در آینده با یکدیگر ادغام خواهند شد.
این نرم افزار توسط Surpac Minex Group تهیه شده است و یکی از کامل ترین نرم افزارهای طراحی معدن می باشد. از کاربرد های این نرم افزار می توان به مدل سازی سه بعدی سطح زمین و سازه های زیر زمینی، مدل سازی و تحلیل تونل های بزرگ راه ها که عریض بوده و شرایط ایمنی خاصی دارند،تاثیر تونل های مجاور، بررسی های زمین آماری، تجزیه و تحلیل درزه و رسم نمودارهای مختلف، بررسی معادن روباز، بخصوص پله ای، بررسی ماده سنگ، مدل سازی دو بعدی و سه بعدی چال ها و گمانه ها، تفسیر عددی ساختار ها، بلوک بندی و زون بندی، طراحی ژئوتکنیکالی سازه ها، نمایش توپوگرافی سطح زمین، طراحی مخازن زیرزمینی گاز و مایعات و مدل سازی های بسیار متنوع اشاره نمود. 
این نرم افزار می تواند فایل های خروجی خود را با پسوند DFX و دیگر پسوند های مناسب برای نرم افزار AutoCAD ارائه دهد. در ضمن با عکس های طبیعی که از معدن گرفته شده است کار نماید. این نرم افزار تحت محیط سیستم عامل Windows اجرا می گردد.

سورپک نرم افزاری است که به نظر من از نظر ارتباط با کاربر بهتر عمل کرده است. محیط گرافیکی و طراحی آرام، توانایی طراحی در محیط سه بعدی، استفاده از دیتابیس کم حجم و سبک، تولید فایلهای سبک، روشهای منطقی تر در بخش طراحی و... از مزایای این نرم افزار به شمار می آید. کمپانی Surpac Minex سعی کرده با ارائه هر نسخه جدیدتر از این نرم افزار تواناییهای آن را افزایش دهد. از جمله این تغییرات می توان به بخش بهینه سازی بوسیله روش لرچ و گروسمن و مخروط متحرک اشاره کرد که از نسخه 5 به بعد می توان آن را مشاهده کرد. از تغییرات عمده دیگر می توان به افزایش تواناییهای مربوط به بخش زمین آمار این نرم افزار اشاره داشت.
کلیات کار با این نرم افزار نیز مانند Data Mine است. کمپانی تولید کننده سعی کرده تا با کاهش قیمت این محصول در ایران بازار نه چندان خوب ایران را از آن خود کند.

دراین بخش نسخه کامل نرم افزار سورپک ورژن 6.1.2 رو براتون قراردادم.

 


کلمات کلیدی: surpac ،سورپک ،download surpac
Speak English Like An American
ساعت ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٤ مهر ۱۳۸٩  

مکالمه انگلیسی با لهجه آمریکایی در 25 درس

چند وقتی است که روی آموزش زبان تاکید زیادی میکنیم و هدف اصلی برای این کار این است که شما به عنوان یک دانشجو یا مهندس یا حتی یک کاسب یا ... نیاز زیادی به یادگیری زبان دارید و درواقع زبان کلید ورود به دنیای علم است و پیوستن به اقیانوس عظیم تبادل فکر و اندیشه و اما کتابی که اکنون برای شما آمده کرده ام همراه با فایل های صوتی آن میتواند به شما در یادگیری انگلیسی با لحجه آمریکایی کمک کند كتاب " Speak English Like an American " يكي از بهترين كتابهايي است كه براي آموزش زبان انگليسي با گويش آمريكايي نگارش يافته و در كالج ها و دانشگاه هاي سراسر دنيا براي علاقمندان تدريس ميشود و از اعتبار زيادي برخوردار است .پيشنهاد ميشود مطالعه اين كتاب به صورت مستمر بوده و طوري برنامه ريزي كنيد كه هر دو زور يكبار يك درس از اين كتاب را به طور كامل مطالعه كنيد .

دانلود نرم افزار :


کلمات کلیدی:
 
 
 
 

> سریال خارق العاده آموزش زبان extra

6,800 تومان

> نمونه سوالات عمومی آزمون های استخدامی بانک‏،شهرداری،شرکت نفت و ... با پاسخنامه

5,000 تومان

> قلم قاری قرآن

75,000 تومان

> بلدرچین

5,000 تومان

> آموزش صوتي مكالمات تركي

5,000 تومان

> مجموعه عظیم آموزش بازاریابی و ایمیل مارکتینگ

10,000 تومان

> مترجم زبان كودكان

10,000 تومان

> پک 80 گیگ سمپل و لوپ آهنگسازی

50,000 تومان

> آموزش نگهداري آکواريوم

2,900 تومان

> آموزش رزمي موي تاي( اورجينال)

4,500 تومان

> آموزش تجوید و نغمات و دستگاه هاي قرآني

4,500 تومان

> مجموعه كامل «تكنولوژي فكر»

8,900 تومان

> بسته تندرستی1- آموزش طب سنتی و طب اسلامی

25,000 تومان

> آموزش نرم افزار حسابداری رافع7-اوريجينال

18,000 تومان

> آشنایی با ۴۰۰ خط تولید

16,000 تومان

> معجزه اي در افزايش قد اورجينال

6,000 تومان

> آموزش شارژ پرينتر

7,500 تومان

> آموزش زبان با مجموعه BBC

22,000 تومان

> آموزش کلیه نرم افزار های کمپانی ادوبی ورژن CS4

18,000 تومان

> آموزش دفاع شخصي در 3 DVD

6,000 تومان

> راهنمای پذیرش تحصیلی وتحصیل در هندوستان+رزومه

12,000 تومان

> آموزش حرفه طراحي و ساخت بنر تبليغاتي ويژه اينترنت

6,500 تومان

> خود آموز مکالمات ترکی آذربایجانی

8,000 تومان

> آموزش كاشت و توليد گوجه فرنگي

2,900 تومان

> اسرار قدرت فکر

6,000 تومان

> آموزش کامل تاسیس یک آتلیه عکاسی و عکاسی در آن

3,500 تومان

> مجموعه کامل آموزش لاغری و تناسب اندام

8,000 تومان

> پروژه کارافرینی صنایع فولاد

14,000 تومان

> پروژه کارآفرینی و راه اندازی خط تولید مفتول و سیم از طریق کشش

15,000 تومان

> پکیج خود اشتغالی و کار در منزل و 60 شغل پر در آمد

8,000 تومان

> فيلم آموزشي کامل نرم افزار تري دي مكس 3D MAX اورجينال

20,000 تومان

> معجزه ذهن برای رسیدن به وزن ایده آل

8,500 تومان